Содержание
Розірвання шлюбу в Україні без згоди одного з подружжя неможливе у позасудовому порядку. Через РАГС у такому разі розлучитися не вийде, навіть якщо немає дітей. Залишається лише один варіант – звернення до суду. У нашій країні можна подати розлучення в односторонньому порядку. Позивач також може не відвідувати судові засідання, якщо скористається віддаленою процедурою. Для цього потрібно звернутися до юридичної компанії, що спеціалізується на онлайн-розлученнях, наприклад, в «Підпиши та Перешли». На сайті компанії детально розписані всі переваги віддаленого розірвання шлюбу. Є альтернатива — звернення до електронного суду за адресою id.court.gov.ua, але після ускладнення процедури на законодавчому рівні такий спосіб став не самим зручним.
Розлучення в суді самостійно
Чоловік чи дружина може подати на розлучення самостійно. Для цього потрібно:
- Визначитись із підсудністю, тобто з’ясувати, який суд погодиться розглядати справу. Направляти позовну заяву треба до судового органу, який знаходиться там, де зареєстровано відповідача. Якщо йдеться про розлучення переселенців, можна звертатися до суду за місцем проживання відповідача.
- Скласти позовну заяву.
- Відвідати банк для оплати судового збору.
- Підготувати пакет документів (ксерокопія паспорта, ІПН, документів на дітей, свідоцтво про шлюб та ін.).
- Подати позов до суду.
Якщо пакет документів сформовано правильно, немає питань щодо позовної заяви на розлучення в односторонньому порядку, то суд візьметься за розгляд справи. Позивачу та відповідачу повідомлять, коли відбудеться перше судове засідання. У разі ігнорування засідання однієї із сторін буде призначено іншу дату.
Можливі сценарії шлюборозлучного процесу:
- Суддя не знаходить аргументів, через які варто спробувати зберегти шлюб та підписує рішення про його розірвання.
- Відповідач хоче зберегти сім’ю, просить дати другій стороні час змінити свою позицію з приводу розлучення. Якщо пауза у шлюборозлучному процесі не спричинить порушення прав позивача та дітей, суд іде назустріч відповідачу і дає на примирення, наприклад, місяць або кілька.
Найчастіше справа закінчується розлученням. Суддя надсилає копію свого рішення до РАГСу.
Вирішення супутніх питань у суді в односторонньому порядку
При розлученні в односторонньому порядку часом виникає бажання не лише домогтися узаконення розриву відносин, а й вирішити супутні питання:
- відсудити аліменти;
- поділити спільне майно;
- позбавити іншого з подружжя батьківських прав тощо.
Якщо потрібно якнайшвидше розлучитися, краще не намагатися вирішити кілька питань одним позовом. Інакше справа може затягтися або суд не візьметься за розгляд позовної заяви.
Переваги дистанційного розлучення
Українське законодавство дозволяє як оформити розлучення без присутності одного з подружжя, так і розлучитися повністю дистанційно. Компанія «Підпиши та Перешли» допомагає в цьому, пропонуючи обкатану технологію:
- клієнт на сайті сервісу відповідає на питання щодо розлучення (заповнює онлайн-анкету);
- юристи формують для нього індивідуальний пакет документів та надсилають Новою поштою;
- клієнт отримує СМАРТ-посилку з готовими документами, підписує їх та пересилає до суду;
- юристи компанії стежать за перебігом судового розгляду;
- клієнт отримує розлучення віддалено.
У разі негативного результату повертає гроші.